«
»
Stare Melodie na Facebook
StareMelodie.pl - kanał RSS

Ona jedna i ja

2096

Może nie bardzo ładna
I niebogata też
Lecz nie dorówna żadna
Zaletom jej, o wiesz
Na całym świecie
Co noc i co dnia
Tylko jest ona jedna i ja

Chociaż się ze mnie śmieją
I mówią, co za gust
Ale gdy płomienieją
Czerwone płatki ust
Ja wiem, że szczęście me tak długo trwa
Póki jest ona jedna i ja

Co dzień widuję ją
Brzydulę mą, gdy przytulę ją
Jej usta drżą i mówi mi
Czy to szczęście mi się śni

Nie pragnę cudowniejszej
I lepszej w życiu mem
I tkliwszej i wierniejszej
Nie będzie, o tem wiem
Na całym świecie, który wieki trwa
Tylko jest ona jedna i ja

Szczęście tylko jest w nas
Miłość jest w nas, zbudźcie ją
Trzeba szczęście swe brać
Od serca dać miłość swą

                                    
Objaśnienia:
1) tem
-
tym

Tekst kradziony od Andriuszy: https://www.youtube.com/watch?v=j5QYfNooRpk

Legenda:
inc, incipit - incipit - z braku informacji o tytule pozostaje cytat, fragment tekstu z utworu
abc (?), (abc?) - tekst poprzedzający (?) jest mało czytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc ... def - tekst jest nieczytelny (przepisywanie ze słuchu)
abc/def - tekst przed i po znaku / występuje zamiennie
abc (abc) - wyraz lub zwrot wymagający opisu, komentarza
(abc) - didaskalia lub głupie komentarze kierownika
- ditto, powtórzenie frazy

Jerry McLaud 2026-06-23 12:09
Nowa aranżacja tekstu Andrzeja Własta z 1933 roku w stylu nowoczesnego big bandu https://www.youtube.com/watch?v=8jSeWAO6KJM
Rubin 2026-06-23 12:51
Dlaczego z uporem maniaka tworzy Pan te bezwartościowe utwory? Nie lepiej pozostać przy opracowaniach nutowych?
Jerry McLaud 2026-06-23 14:28
Szanuję Pana zamiłowanie do oryginalnej twórczości międzywojennej. Ja natomiast staram się tworzyć nowe melodie inspirowane stylistyką tamtych lat i dawać drugie życie tekstom z epoki. Rozumiem, że taka forma twórczości nie musi przypaść każdemu do gustu
Tomasz Lerski 2026-06-23 18:14
Muzyka duzo lepsza niz w oryginale. Plus świetnie zaspiewane. Brawo!
Rubin 2026-06-23 23:25
Każdego dnia oddalamy się od Boga... :/
kierownik 2026-06-23 23:40
Jeśli bóg to istota wszechwiedząca, wszechmocna, to chyba właśnie tworzymy sobie nowego i jest on coraz bliżej i wypełnia wszystko.
Rubin 2026-06-24 01:29
Dobrze, że pan kierownik jest po właściwej stronie mocy 🤝
kierownik 2026-06-24 01:53
Noooooo, ten… Tak? Czyli po której?
Obie są właściwe i obie nie - zależy, kto ocenia.
Rubin 2026-06-24 03:06
Mam na myśli sceptyczne podejście kierownika do piosenek generowanych w AI. Doceniam to.
Dodaj komentarz
Szukaj tytułu lub osoby

Posłuchaj sobie

0:00
0:00
prędkość odtwarzania: × 1 
stała wysokosć dźwięku:
Korektor EQ
niskie
średnie
wysokie
głośność
Etykiety płyt
Ona jedna i ja
Kt: 9122
Mx: 23931
 
Podobne teksty:
Moja ukochana (Jurand – Włast) 2